Bisiklet Topluluğu

Gebze Teknik Üniversitesi Bisiklet Takımı 2012 yılında, bisiklete gönül vermiş okulumuz öğrencileri tarafından kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden bu zamana kadar kulüp içerisinde yer almış kurucu üye ve aynı zamanda takımın başkanı federasyon sporcusu olan Furkan Yıldırım 2012-2014 yılları arasında ferdi olarak üniversitemizi temsil etmiş olup 2015 yılında bisiklet takımı oluşturarak bu tarihten itibaren yarışlara takım halinde katılım sağlatmıştır.

Takımımızın amacı okulumuz öğrencilerine üniversite içerisinde bir sosyal hayat sunmak ve bu bağlamda farklı etkinlikler yaparak hem kişişel gelişimde hem de bireylerin takım çalışmasında ilerleme sağlamaktır. Bisikleti bir metal parçasından daha çok bir kültür olarak hayatımızda yer alması ve yaptığımız turlarda ona “yol arkadaşı” sıfatını ekleyerek onu yaşantımızın vazgeçilmezi haline getirmek takımımızın ortak düşüncesidir.

Gebze Teknik Üniversitesi  Bisiklet Takımı olarak dönem içerisinde bisiklete yeni başlayanından bu alanda profesyoneline kadar kartelası geniş bir etkinlik anlayışı vardır. Yeni başlayanlar için gelenekselleştirdiğimiz ada gezilerinin yanı sıra uzun soluklu kamplı turlarımız da vardır. Bunun dışında takımımızın yarış ekibi  kondüsyon için bisiklet terasında trainer antrenmanları , dayanıklılık ve güç için okulumuzun Kürek Takımı ile yaptığı salon antremanları bulunmaktadır.

Topluluk Başkanı                                                                                           

Furkan YILDIRIM

muh.furkanyildirim@gmail.com

Topluluk Başkan Yrd.

Fevzi Başar BAKAN

fbakan@gtu.edu.tr