Marka ve Tanıtım Topluluğu

Gebze Teknik Üniversitesi Marka ve Tanıtım Topluluğu, okulumuzun tanınırlığının artması, okul adının markalaştırılması ve okulumuzu tercih edecek yeni öğrenciler için yol gösterici olmak için çalışmaktadır. Üniversitemizin yaşadığı isim değişikliğinden sonra bunun büyük bir gereksinim olduğu göz önünde bulundurarak Marka ve Tanıtım Topluluğu bu konuda daha etkin rol almayı hedeflemektedir.
Bu kapsamda her yıl düzenlenen Tanıtım Günleri’nde aktif ve etkin rol alır. Tanıtım Günleri’nde çevre ve çeşitli liselerden gelen öğrencilere rehberlik ederek onlara okulu tanıtarak öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerini kaldırarak onlara yardımcı olur.
Bunun yanı sıra, İstanbul ve Kocaeli’ndeki birçok okulun rehberlik servisi ile yapılan görüşmeler sonucu bu okullara tanıtıma giderek tanıtımı sadece okul içinde değil, okul dışında da bizzat öğrencilere götürerek yapmaktadır.
Her yıl Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Üniversite Tercih Fuarı’nda da stand açan okulumuz Tanıtım Ofisi ile iş birliği içinde olan Marka ve Tanıtım Topluluğu, bu konuda okula gönüllü öğrenciler ile destek vermektedir.
Marka ve Tanıtım Topluluğu her zaman için yenilikçi, ileri görüşlü ve gönüllülük esas olan üyeler ile her zaman okul ile iş birliği içinde olmayı hedeflemektedir. Gebze Teknik Üniversitesi’nin markalaşma ve tanıtılma sürecinde de çalışmaktadır.

 

Topluluk Başkanı

Emin Yurt

eminyurt24@gmail.com

Topluluk Başkan Yrd.

Ege Sezgün

egesezgun@gmail.com