Women In Busıness Club Topluluğu

Üniversiteli genç kadınları iş hayatına profesyonel bir yaklaşım ile hazırlamayı, onlara gerçekçi örnekler sunup kampüs hayatından itibaren geniş bir network oluşturmalarını amaçlayan GTÜWIB, TurkishWIN desteğiyle 2016 yılında kurulmuştur. Kadınlara yönelik var olan bilinçlendirme çalışmalarını kampüse taşımak bir diğer hedefleri arasındadır. Üniversiteli genç kadınları interaktif bir ortamda sorunların tartışıldığı ve projelerin üretildiği bir ortama davet etmektedir.

GTÜWIB, genç GTÜ’lü kadınların iş dünyasındaki başarılı rol modeller ile bir araya gelmelerini, onlardan iş hayatının sırlarını öğrenmelerini ve networklerini daha üniversite sıralarında örmeye başlamalarını sağlamak için kuruldu. GTÜWIB Kulübünün bir diğer amacı; kadınların iş ve sosyal hayatındaki yeri ve hakları hakkında farkındalık yaratmaktır.

GTÜWIB’i takip eden tüm genç kadınlar, eğitim, kariyer ve hayat konusunda bilgi sahibi olma fırsatını yakalayacaktır.  GTÜWIB, Gebze Teknik Üniversitesi’nde her sene Tea&Talk – Seminer – Workshop – Networking konseptinde düzenlenecek etkinlikler düzenleyecektir.

 

TOPLULUK BAŞKANI

Büşra Tonyalı

gebzeteknikwib@gmail.com