Havacılık ve Uzay Topluluğu

2013 yılında 10 kişilik arkadaş grubunun hayalleri doğrultusunda ilk temelleri atılan kulüp, 2014 yılında üniversitemizdeki insanlara havacılık ve uzay sevgisini aşılamak amacıyla kurulmuştur.

Kulübümüz amaçları doğrultusunda birçok etkinlik gerçekleştirmiş ve kısa sürede okulumuzun en gözde kulüplerinden biri haline gelmiştir. Bununla birlikte ülkedeki birçok şehirde etkinliklere fuarlara ve projelere katılarak kulübümüzü okul dışında da tanınır hale gelmiştir.

Sosyal olarak birçok etkinlik gerçekleştiren kulübümüz meraklı arkadaşlarımıza profesyonel kişilerce eğitimler vererek, kişisel gelişimlerine doğrudan katkıda bulunuyor. Verdiğimiz eğitimlerde okul sistemimizin de benimsediği deneysel eğitim yöntemlerini kullanarak eğitimleri daha eğlenceli ve öğretici hala getiriyoruz.

Kulübümüzün etkinlik ve eğitimleri sonucunda insansız hava araçları ile ilgilenen bir proje grubu oluşturduk. Bu proje grubu her yıl yurtiçinde yarışmalara katılarak birçok ödüller kazanıyor. Birikim ve kazanımlarımız doğrultusunda yeni yıllarda yurtdışında gerçekleşecek yarışmalarda ödül ve dereceler kazanmayı hedefliyoruz.

Üniversitemizde aktif olarak faaliyette bulunduğumuz 4 yıllık süreç boyunca hedeflerimizi gerçekleştirmeye ve hayallerimizi büyütmeye devam ediyoruz. Her geçen gün aramıza yeni arkadaşlar katarak daha büyük bir aile oluyoruz.

Kulübümüze hakkında daha çok bilgi sahibi olmak ve aramıza katılmak isteyen arkadaşlar bizimle iletişime geçebilir.

 

Topluluk Başkanı

Topluluk Başkan Yrd.