BİYOMÜHENDİSLİK TOPLULUĞUHaziran 2020’de kurulan Gebze Teknik Üniversitesi Biyomühendislik Topluluğu “GTÜ BIOS”, biyomühendislik bölümü öğrencilerinin insiyatifi ile Doç. Dr. Ali AKPEK’in danışmanlığında Gebze Teknik Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyete başlamıştır. Geleceğimiz olan genç nesle bilimi, biyolojiyi ve mühendisliği bir arada bulunduran biyomühendisliği tanıtmak ve aşılamak amacıyla kurulan topluluğumuz, geniş vizyonu ve misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Üniversite kapsamındaki ilk ve tek Biyomühendislik öğrenci topluluğu olma şerefini üstlenen GTÜ BIOS, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve akademisyenlerden oluşan üyeleriyle kurulduğu günden beri yoğun ilgiyle karşılanmıştır. Bilimsel ve girişimcilik projeleri geliştiren ve gerçekleştiren topluluğumuz alanında lider olma yolunda ilerlemektedir.


Yaptığımız büyük etkinliklerin bazıları;

BIOS Uluslararası Biyomühendislik Kongresi

BIOS CAREER

BIODAYS

BIOS & BEYOND şeklindedir.


Aynı zamanda;

Yurt içi ve yurt dışından alanında uzman birçok hocamızın katılımıyla 15’ten fazla webinar düzenledik. Sosyal medyada alanında ilk olan sözlük serisi #BIOSdictionary ve tarih serisi #BIOShistory ile geniş kitlelere ulaşmayı başardık. Şimdi ise #mikroasistanlar, #bioSgraphy ve #BIOScientific adı altında yeni çalışmalar yürütmekteyiz. 5 Ekim 2020’de BIOSCIENS online dergimizi yayınladık. 5 Mayıs 2021’de toplam aktif 72 çalışanı ile BIOSCIENS online dergimizin 8. sayısı yayınlandı. Dergi kadromuzda çalışan ekibimizde ülkenin dört bir yanından biyomühendislik, moleküler biyoloji ve genetik ve ilgili alanlardan birçok kişi görev almıştır. Dergimiz ilk 5 sayısıyla birlikte 25 farklı ülkeden toplamda 10 binden fazla tıklanma almıştır. Dergimiz gördüğü bu yoğun ilgiyle birlikte basılmaya da başlamıştır.

Bizler değişim için bir araya geldik. Siz de değişimin bir parçası olmak isterseniz sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
TOPLULUK BAŞKANI

Aleyna ÖZÇELİK

aleyna.ozcelik2017@gtu.edu.tr

TOPLULUK GENEL SEKRETERİ

Ayyüce ÖCAL

a.ocal2020@gtu.edu.tr

Flag Counter

İLETİŞİM