ÇEVRE TOPLULUĞU (ENVIRONMENTAL SOCIETY)Biz Kimiz?

Environmental Society (Çevre Topluluğu), 19.10.2018 tarihinde Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde bulunan Gebze Teknik Üniversitesi kampüsü sınırları içerisinde kurulan öğrenci topluluğudur.

Misyonumuz;

Canlıların doğa ile uyum içerisinde yaşamasını sağlamak ve dünyamızın doğal dengesinin bozulmasını durduracak yenilikçi çözümler üretmek ve bu üretimleri desteklemek amacıyla teknik eğitim ve projeler, sosyal etkinlikler ve bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirmektir.

Neler Yapıyoruz: Hedeflerimiz ve Gerçekleştirmek İstediklerimiz

Çeşitli projeler kapsamında ele alınacak olan toprak, su ve hava kirlenmelerinin kontrolünde rol oynamak ve bu problemlere çeşitli çözümler getirmek istiyoruz. İnsan hayatının devamlılığı için içerisinde bulunduğumuz ekosistemi mahvetmemeli ve ona kendi evimiz gibi bakmalıyız.

Yapılacak etkinlikler sayesinde bulunduğumuz çevreye ve burada yaşayan bütün canlı varlıklara karşı insanlarımızda belirli bir sorumluluk duygusu ve farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Kulübümüzün misyonunu gerçekleştirmek üzere konferanslar, paneller, sergiler, eğitim seminerleri, çalıştaylar gibi etkinlikler düzenlemeye çalışıyor; afiş, broşür, kulüp gazetesi gibi tanıtım materyalleri hazırlamak için çabalıyoruz.Yapılmış Etkinlikler;


İSKİ Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Teknik Gezisi

İSKİ Ömerli İçme Suyu Arıtma Tesisleri Teknik Gezisi

İZAYDAŞ Katı Atık Bertaraf Tesisi Teknik Gezisi

Kılıçaslan Anaokulu Ziyareti ve Fidan Ekimi
TOPLULUK BAŞKANI

Mirkan Emir SANCAK

m.sancak2018@gtu.edu.tr
İLETİŞİM KANALLARIMIZ:

Flag Counter

İLETİŞİM