FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜFotoğrafa ilgi duyan ve fotoğraf yeteneklerini geliştirmek isteyen tüm öğrencilere açık olan topluluğumuzda, öğrenciler amatör ruhla temel fotoğraf eğitimi alarak estetik bir bakış açısına sahip olurlar.

Fotoğrafçılık kulübü olarak hem okul için hem okul dışı tüm etkinliklerimizi fotoğraflıyor, fotoğraf gezileri düzenliyor ve fotoğraf dersleri ile tecrübelerimizi zenginleştiriyoruz.


Peki, fotoğrafçılıkta amatörlük nedir?


Amatör fotoğrafçı genellikle çekimlerinden para kazanmayı hedeflemeyen fotoğrafçıdır. Onun içinde alet ve ekipmanlara fazla yatırım yapmaz. Hatta gelir düzeyi yüksek değilse film ve diğer malzemelerde de tasarrufa gider. Onun içindir ki amatör fotoğrafçı bu poz iyi çıkar mı? Çeksem mi, şöyle mi çeksem, duraksamalarında poz değişmiştir ve pozu kaçırmıştır. Aslında amatör fotoğrafçı, salt keyif için fotoğraf çeken kişidir. Basit ya da daha karışık bir makine kullanabilir. Çektiği fotoğraflar bir deniz, bir aile büyüğü veya bir özel gün olabilir. Amatör taraf asla teknik ve ekipmanlar vb. kaygı taşımadan sadece fotoğrafa duyduğu sevgiden hareketle çekim yapar. Amatör fotoğrafçıyı harekete geçiren, zamanda bir an yakalayıp sonsuza dek birilerinin görebileceği bir görüntü olarak tutabilmek duygusudur.


Anıları kalıcı kılmak için hep beraber öğrenelim. Sevgilerle…
TOPLULUK BAŞKANI

Mustafa Özbek

mozbek@gtu.edu.tr

TOPLULUK BAŞKAN YRD.

Ahmet Bedir Acar

ahmet.bedir.acar@gmail.com

Flag Counter

İLETİŞİM