GİRİŞİMCİLİK VE KARİYER PLANLAMA KULÜBÜ (GİKAP)Girişimcilik ve Kariyer Planlama Kulübü (GİKAP) olarak amacımız öğrencilere üniversite yaşamları boyunca girişimcilik ruhunu aşılamak ve kariyer yolculuğunda gerekli nitelikleri kazandırarak profesyonel iş hayatına hazırlamaktır. Bu hedeflerimiz doğrultusunda kurumsal bir şirket vizyonunda ve disiplininde çalışmalarımız devam etmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda kulübümüz dört komiteden oluşmaktadır. Bunlar;


Eğitim ve Atölye Komitesi: Komite olarak amacımız; kendi alanlarında uzmanlaşmış, bilgi ve deneyimlerinden yararlanabileceğimiz kişilerle iletişime geçip üniversitemizde seminer ve atölye çalışmaları düzenlemektir. Bununla birlikte komitemiz üniversitemizde eğitim ve sosyal kurslar düzenleyerek öğrencilerin kariyer alanındaki gelişimlerine katkı sağlanmasını amaçlamaktadır.


Proje Komitesi: Komite olarak amacımız; girişimcilik ağırlıklı projeler hazırlamak, yarışmalara katılmak ve aldığımız eğitimleri uygulamaya dökmektir. Ayrıca komitemiz nitelikli girişimci sayısını artırarak, okulumuzdaki girişimcilik kültürünü geliştirmeyi amaç edinmiştir.


Gezi Komitesi: Komite olarak amacımız; teknik ve sosyal geziler düzenleyerek gerek öğrencilerin derslerde eksik kalan teknik yönlerini geliştirmek gerekse sosyal açıdan hayatın olağan stresinden uzaklaştırmaktır.


Medya Komitesi: Komite olarak amacımız; etkinliklerin sosyal medya ve kampüs içinde reklamını yapıp, GTÜ bünyesindeki öğrenciler, öğretim üyeleri ve personelin bilgilendirilmesini sağlamaktır. Öğrencilere GİKAP’ ı tanıtmak ve GİKAP’ da aktif rol almalarına yardımcı olmak da üstlendiğimiz amaçlardan birisidir.
TOPLULUK BAŞKANI


Muhammet E. Çamur

mecamur@gtu.edu.trFlag Counter

İLETİŞİM