İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ TOPLULUĞUGTÜ İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlar hakkında üniversitemizdeki öğrencileri bilgilendirmek ve bu insanlara maddi-manevi katkı sağlamak üzere 2016 yılından bu yana çalışmaktadır. Ayrıca üniversitemiz kampüsünde dini ve ahlaki bilgilendirme için haftalık dersler yapılmaktadır.

İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre;

Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde,

Afet bölgelerinde,

Yoksulluk olan ülke ve bölgelerde yaşayan insanlar hakkında okulumuzdaki öğrencileri bilgilendirmek ve bu bölgede mazlum kalmış insanlara ses olabilmek.


İYİLİĞİN GELECEĞİ İÇİN GELİN KARDEŞ OLALIM


Yaptığımız etkinliklerin bazıları;

2016 Aralık ayında Halep’te meydana gelen insanlık dışı katliamlara göz yummadık. Bu sebeple Gebze Teknik Üniversitesi Kampüsü’nde Halep’e kışlık giysi topladık ve İHH’ nın Halep’e un kampanyasına katkıda bulunduk.

Dünya üzerinde UNİCEF raporlarına göre 200 milyon, STK raporlarına göre 400 milyon yetim bulunmaktadır. Her yıl 3.5 milyon çocuk yetim kalmakta ve bunların 1.1 milyonu fuhuş çeteleri tarafından kaçırılmaktadır. Biz topluluk olarak bu konuya dikkat çekmek için kampüs içerisinde farklı tarihlerde ve farklı noktalarda yetim bilgilendirmesi ve yetimlerle ilgili resim sergisi yaptık. Ayrıca yetimler yararına kampüs içerisinde kermes düzenleyerek maddi katkıda sağlamış olduk.
TOPLULUK ÜYELERİ


Abdullah Azzam Olcay

Muhammed Esedullah Ayyıldız

Flag Counter

İLETİŞİM