KÜREK TAKIMI TOPLULUĞUGebze Teknik Üniversitesi Kürek Topluluğu 2004 yılında, Türkiye Milli Takımında kürek çeken okulumuz öğrencileri tarafından kurulmuştur. Kurulduğu yıllardan bu zamana dek takımımız kazandığı sayısız ulusal ve uluslararası başarılarla okulumuzun amiral gemisi olmuş, övünç kaynağı haline gelmiştir.


Takımımız öncelikli olarak okulumuz öğrencilerine sporun çağdaş yaşam biçimi olarak benimsemesini kavratmak, fiziksel gelişimini sağlamak,kürek sporunu sevdirmek ve yurtiçinde yurtdışında müsabakalarda takımımızı en iyi şekilde temsil edecek sporcular yetiştirmektir.Bu doğrultuda takımız iki ayrı çalışma disiplininde işlemektedir.Bunlardan birincisi dileyen herkesin katılabildiği hobi amaçlı çekilen kürek diğeri ise her sene dönem başında performans ve dayanıklılık odaklı değerlendirme ile seçilen müsabakalara hazırlanan takım küreğidir.


Gebze Teknik Üniversitesi Kürek Takımı kurulduğu yıllardan itibaren deneyimli ve kariyerlerinde milli takım geçmişi olan antrenörlerce çalıştırılmaktadır. Takımımızın faliyetlerini gerçekleştimesi için su antremanlarını yaptığı üniversitemizim sahil tesislerinde içerisinde yarış ve eğitim teknelerinin bulunduğu yaklaşık 200 metrekare büyüklüğünde kayıkhanemiz mevcuttur.Bunun dışında takımımızın kara antremanlarını yaptığı bir adet kapalı spor salonu bulunmaktadır.


Şuanda da takımımızın hala başında olan eski milli sporcu Erdem ÇOLAK takımımızı çalıştırmaya devam etmektedir. Takımımızın kurulum ve gelişim süreçlerinde önemli katkıları bulunan 2010-2016 yıllarında takımımızı çalıştırmış olan kürek camiasının en sembol ismi eski milli sporcu ve antrenör Kemal YÜCE’ye, namıdiğer “Sarı Kemal”’e teşekkür borç biliriz.


Takımımızın katıldığı başlıca müsabakalar;


International Regetta in Nantes (Fransa)

Odra River Cup (Polonya)

Regata Sveti Duje (Hırvatistan)

Türkiye Kürek Şampiyonası (Türkiye)

Türkiye Kupası Kürek Yarışları (Türkiye)
TOPLULUK BAŞKANI

Süleyman ŞAHİN

suleymansahin@gtu.edu.tr


TOPLULUK BAŞKAN YRD.

Furkan Yıldırım

fyildirim@gtu.edu.tr

İLETİŞİM KANALLARIMIZ:

Flag Counter

İLETİŞİM