MİMARLIK VE TASARIM TOPLULUĞUMimarlık Tasarım Topluluğu(MİTA) , mimarlık, kültür ve sanat konusunda akademik koşullara katkı sağlanması ve ilgi duyan öğrencilerin ders dışı kültürel ve akademik faaliyetlerini değerlendirmeleri ve geliştirmeleri amacı ile kurulmuştur.


Dünya ve Türkiye düzeyinde mimarlık alanındaki gelişmeleri takip etmek üzere konu ile ilgili paneller, seminerler ve konferanslar düzenler; film gösterileri sunar. Bunun yanında, IACES ve TMMOB seminerlerine mümkün olduğunca katılarak dünyadaki mimari ve sanatsal gelişmeleri yakından takip eder. Mimari konuları öğrencelerin daha yakından takip edebilmesini ve bunların uygulanmasını sağlamak üzere uygulama sahalarına teknik geziler düzenler.


Ara sınıflara yurt içi ve yurt dışı staj olanakları sağlamaya çalışır. Öğrencilerin faydalanması amacı ile -öğretim üyeleri ile iletişim içerisinde- mimarlık derslerine yardımcı olacak faaliyetlerde bulunur. Bu kapsamda, ilgili derslerde kullanılan bilgisayar programları (Photoshop, Autocad vb.) için destek amaçlı kursları verir.


Öğrencilerin konu ile ilgili literatürü daha yakından ve kolay takip edebilmelerine yardımcı olur. Bölüm içinde öğrencilerin tanışmaları, kaynaşmaları ve bölüme ısındırılmaları için çeşitli aktiviteler (tanışma toplantısı, bölüm yemeği, bölüm içi spor aktiviteleri ve yarışmalar) düzenler. Mimari teknolojiler, mimari tasarımlar ve bu sektördeki gelişmeler ile güncel olayları içeren yayınlar çıkarır. Tasarım bienallerine öğrencilerin katılımını sağlar.

Gebze Teknik Üniversitesi Mimarlık Tasarım Grubu (MİTA), Türkiye çapında geleceğin mimarlarını öğrencilik yıllarında tanıştırıp kaynaştırmalarını sağlayıcı aktiviteler düzenler.
TOPLULUK BAŞKANI

Fatih Çivi

fcivi@gtu.edu.tr


TOPLULUK BAŞKANI

Gamze Sarı

gsari@gtu.edu.tr
Flag Counter

İLETİŞİM