SOSYAL YAŞAM VE MEDYA TOPLULUĞU2015 – 2016 akademik yılının bahar döneminde kurulan Sosyal Yaşam ve Medya Topluluğu üniversitemizin medya alanındaki etkisini arttırmak ve okulumuzu bu mecrada en iyi şekilde temsil etmek amacıyla genç beyinlerin birleşerek oluşturduğu bir topluluktur. 20 Nisan 2016 tarihinde topluluğumuz tarafından düzenlenen “Kişisel Gelişim Zirvesi” bu amacın ilk adımı olmuştur. “Kişisel Gelişim Zirvesi” etkinliğindeki konuşmacılar alanında kendini ispatlamış, Türkiye genelinde kabul görmüş kişilerden oluşturulmuştur. Etkinlik sonunda aldığımız olumlu geri dönüşler bizi Çanakkahem çok sevindirmiş hem de bizi yüreklendirmiştir.


Topluluğumuz kurulduğundan beri birçok etkinlik gerçekleştirmiş bulunmakla birlikte üniversitemizde bazı etkinliklere de öncülükler etmiş bulunuyoruz. Ünlü karikatürist Salih Memecan, kişisel gelişim uzmanı Haluk Öztekin, yazar Levent Altun ve Cins Dergisi ekibi İsmail Kılıçarslan, Furkan Çalışkan, Yusuf Genç ile 2016-2017 akademik ylında söyeleşiler gerçekleştirdik. Söyelişelerimiz üniversitemizde büyük ilgiyle karşılandı. General Electric firmasına teknik gezi gerçekleştirerek mühendis adayı arkadaşlarımızın sektör hakkında yakından bilgi almasını sağladık. Çanakkale konferansı düzenledik ve şehitlerimizi unutmayıp o ruhu daha iyi hissetmek için çanakkaleye gezi düzenledik. Damla Kocaeli topluluğu ile beraber Mardin Artukludaki köy okullarına kitap ve giyecek yardımı toplayıp onları köy okullarını tek tek gezerek teslim ettik.


Mardinin tarihi dokusu görülmeye değer ve o çocukların gözlerindeki ışık bütün yorgunluklara değerdi. Bunların yanında eğlenmeyi de asla ihmal etmedik tabi ki üniversitemiz içinde yemyeşil kampüsümüzde kulüpçe piknik yapıp oyunlar oynadık. O piknikte kulüpçe unutamadığımız anılar biriktirdik. Üniversitemizde iki kere langırt turnuvası düzenledik, şampiyonlara ödüllerini takdim ettik. Aiesec Kocaeli ile birlikte Dünyanın dört bir yanından gelen stajyer arkadaşlarımızla üniversitemizde bir buçuk ay ingilizce kursları verdik. Ve bu kursların sonunda Kültür Panayırı düzenleyerek gelen stajyerlerin kendi ülkelerini tanıtmasına fırsat verdik. Ortaya ülkelerin yerel dansları ve yiyecekleri ile beraber eğlenceli sahneler çıktı. Bunların yanında topluluk olarak daha birçok projeye imza atmak istiyoruz. İlk aşamadaki projelerimiz; radyo yayını yapmak, insanları genel konularda bilinçlendirecek skeçler çekmek, insanlarla okulumuz ve topluluğumuz hakkında röportajlar gerçekleştirmektir. Her an yeni projeler düşünüp faaliyete geçirmek, çağımızın vazgeçilmezleri arasına giren sosyal medyayı ve diğer bütün medya araçlarını bu projelerde aktif biçimde kullanmak, bizim en temel amacımız ve bu amacımız doğrultusunda ilerlemeye azimle çalışarak devam edeceğiz.

TOPLULUK BAŞKANI

Altan Behiç TEMİZ

abtemiz@gtu.edu.tr


TOPLULUK BAŞKANI

Gizem İlayda Kıyak

gzmilaydakiyak@gmail.com
Flag Counter

İLETİŞİM