SUALTI SPOR TOPLULUĞUSualtı Sporları Topluluğu 2015 yılında üniversitemizdeki sualtına kendini adamış öğrenciler tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren üniversite öğrencilerine sualtını tanıtmak, bu yolda topluluk üyelerini tüplü dalış brove sahibi yapması amaçlanmıştır.


2016 yılı Nisan ve Mayıs aylarında Marmaris ve Kaş’da etkinlikler düzenleyip, 20 öğrenciyi brovelendirmiştir. Sosyal aktivitelerin dışında Sualtı Sporları Topluluğu sosyal sorumluluk projelerinde de kendini göstermiştir. 2016 Haziran ayında üniversitemiz bünyesindeki “GTÜ Sahil Tesisleri” plajı topluluk üyeleri tarafından temizlenmiştir. 2016 Kasım ayında ise Kaş Belediyesi ve Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Harekatı Derneği’nden özel davet alarak 1 hafta boyunca Kaş Limanı’nın da sualtı temizliği yapılmıştır.


2017 yılında ise etkinliklere ara verilmeyip üniversitede 5 hafta boyunca tüplü dalış teorik eğitimleri verilmiştir. Bu eğitimlerin akabinde eğitime katılanların brovelendirilmesi için Ayvalık ve Kaş’a gezi düzenlenmiştir.


Önümüzde ki dönemlerde ise üniversite bünyesinde ki açık ve kapalı havuzlarda teorik ve pratik dalış eğitimleri verilecektir ve bu eğitimlerin devamında her dönem ülkemizin dalış merkezlerine etkinlikler düzenlenecektir.
TOPLULUK BAŞKANI

Berk Varımlı

Berkvarimli@gmail.com


TOPLULUK BAŞKANI

İkbal ElekFlag Counter

İLETİŞİM